AKADEMİK

Göster:
Sırala:

1878 Berlin Kongresinden Günümüze Ulus Devletlerin İnşa Sürecinde BÜYÜK GÜÇLER VE TÜRKİYE

1878 Berlin Kongresi’nden Günümüze Ulus Devletlerin İnşa Sürecinde Büyük Güçler ve Türkiye başlıklı bu inceleme yaklaşık yirmi yılı aşkın geçmişi bulunan araştırmaların ve uzmanlık birikiminin bir ürünüdür. İncelemenin yayımlanmasıyla, çağdaş insana perspektif sunma ve kazandırma adına tarihi süreçte insanlık ailesinin onurlu bir üyesi olan Osmanlı İmparatorluğu ve Türkiye Cumhuriyeti’nin ulusal ve uluslararası nitelikli meselelerinin zengin kaynakça kullanımıyla geniş okuyucu kitlesiyle buluşması amaçlanmıştır.   Kitap, siyasal yönetimleri ne olursa olsun dünya devleti niteliğindeki ilgili devlet yöneticilerinin izledikleri uluslararası politikalar, bazı karar organlarından geçerek uygulanmaya konulduğu için, günümüzde bu devlet yöneticilerinin iradelerini anlamamız, ayrıca günümüzdek..

35,00TL Vergiler Hariç: 35,00TL

21. YÜZYILDA PAZARLAMA VE YÖNETİM SEZGİLERİ

21. yüzyıldaki rekabetçi ortamda sürdürülebilirlik garantilenmeye çalışılırken, odaklanılan alan bireye kaymaktadır: Liderlik özelliklerinin küresel yapılanmalara karşın, ülkeden ülkeye yansıttığı farklılıklar, algılanan rollere dikkat çekilmektedir. Ayrıca kurumsal ya da tüketici pazarlarındaki müşterilerle geliştirilecek doğru iletişimde önemli rol üstlenen satış elemanlarının ve bugün artık bir de sosyal medyanın gücü, müşteri ilişkileri yönetimine damgasını vurmaktadır. Yalnız gözden kaçırılmaması gereken bir nokta da, değer beklentilerini saptamada algı ve duygu faktörlerinin etkisinin tercihleri değiştirebileceğidir. Burada sürekliliğin bir garantisini de iç müşterilerin kurum içindeki esenlik duyumunun sağlanması ve tüm pazarlama faaliyetlerinin bir anlamda kar amacı gütmeyen eğitim kuruluşları gibi kurumlar için de g..

20,00TL Vergiler Hariç: 20,00TL

50 + 50 SORUDA BİLİMSEL ARAŞTIRMA VE YAZMA

Bu kılavuz lisans bitirme tezi, yüksek lisans tezi ve doktora tezi yazan akademisyen adaylarına çalışmalarında yardımcı olmak amacıyla hazırlanmıştır. ..

15,00TL Vergiler Hariç: 15,00TL

Müzik Terapi Terimler Sözlüğü

Müzik Terapi Terimler Sözlüğü Levent Öztürk  Müzik terapi terimler sözlüğü yazma fikri geçen yıl sonuna doğru zihnimde filizlendi. Temel nedeni de kendi aramızda yaptığımız ‘müzik terapi nedir ne değildir' tartışmalarına bir boyut daha eklemekti. Aslında amacım müzik terapi için kolay ve bütünleştirici bir tanım oluşturmaktı ve müzik terapi maddesi yüzünden 300'ün üzerinde maddeyi de açıklamak zorunda kaldım. Geçen yıl Kasım ayında Avrupa Müzik Terapi Günü kapsamında yapılan çalıştay yine böyle bir müzik terapi tanım tartışmasına evsahipliği yaptı. Bu tartışma içinde herhangi bir kaynak kitapta rastlamadığım yeni, basit ve kapsayıcı bir tanımı bu kitapta bulacaksınız. Elbette müzik terapi haricinde pek çok terimin tanımı kaynakları ile birlikte yer aldı. Kitabı hazırlarken olabildiğince her te..

30,00TL Vergiler Hariç: 30,00TL