AKADEMİK

Göster:
Sırala:

1 Kere Yazıldı 1 Ömür Okundu

Söz yazıdan eskidir; ancak sözün bir duyguyu, bir düşünceyi yaymadaki gücü sınırlıdır. Duygu ve düşüncelerimizin kalıcılığını da sağlayan yazı; duygu, düşünce ve isteklerimizin yayılmasına, iletilmesine de yardımcı olur. Değerli öğrencilerim, sizleri tebrik ederim. Sabır ve kararlılıkla yazma serüvenimizin meyvesi olan kitabımıza kavuştuk. Sizleri bu vakte kadar yetiştiren tüm öğretmenlerinize teşekkürlerimle Sizler kalbinizden ve aklınızdan geçen kelimeleri cümlelerinizle buluşturdunuz ve size ait olan çalışmaları bu kitapla ebedileştirdiniz. Eğitim-öğretim yıllarınızın daha başındayken kendinizi kanıtladınız. Her biriniz kendisiyle haklı olarak gurur duyabilir. Evet, yazı hayata atılan bir imzadır. Yazmak; işte ben de varım, ben de buradayım demektir. Sizler, benim de şöyle fikrim, duygum, sitemim veya bilgim var deme gücünüzü ortaya koydunuz. Değerli öğrencilerim, her daim düşünün. Hayatı ve insanları anlamaya, değerleriniz için mücadele etmeye her zaman vakit ayırın. Sizlerle ..

15,00TL

100 Soru - 100 Cevap Roma Borçlar Hukuku

Rutilius, "Roma dünyanın kraliçesidir, insanların sütninesi, tanrıların anasıdır, onun görkemi, güneş yok olmadan insanların yüreğinden silinmeyecektir: armağanları güneşin ışığı gibi dört bir bucağa yayılmıştır; o güneş ki, Roma tarafından hükmedilen topraklar üstünde doğar ve batar. Ne yakıcı çöl, ne kuzeyin acı soğuğu onun ilerlemesini engelleyememiştir: tabiat nerede canlı varlıklar yaratmışsa, Roma oraya kadar uzanmıştır. Birçok ulusun anavatanı olmuştur, onun hükmü altına girmek bir lütuftur. Roma dünyada ne var ne yok, bir tek şehir haline getirmiştir, kendi hukukuyla da fethedilen ortaklığa sunmuştur. İyi kalpliliği silah gücünü yumuşatmıştır; korktuğunu yenmiş, yendiğini sevmiştir. Hukukuyla bütün dünyayı kucaklamıştır; ortak bir konfederasyon halinde, her şeyin birlikte yaşamasını mümkün kılmıştır" demektedir. Roma Hukuku yüzyıllar boyu gelişmiş ve giderek mükemmele doğru değişmiştir. Romalı hukukçuların hukuk mantığına; adalet ve hakkaniyeti gerçekleştirme adına oluşturdukla..

20,00TL

100 Soruda Köy Enstitüleri

Köy Enstitülerini incelerken Cumhuriyet öncesi ve Cumhuriyet dönemi öğretmen yetiştirme ve eğitim kurumlarından bahsetmenin gerekliliği vardır. Geçmiş bilinmeden, günümüzü yorumlamadan gelecek tasarımları yapmak olumlu sonuçlar vermez. Bu yüzden Köy Enstitülerinin kuruluşuna kadar olan dönem de bu kitapta yer alacaktır. Köy Enstitülerinin kuruluş süreci, kurulması, kurulmadaki zorluklar, kuruluşundan sonra yaşanan olumsuzluklar; yaşanan ve uygulanan eğitim süreçleri, bugüne örnek olacak demokratik uygulamalar, kurucular, kurucuların karşısında olanlar, karşı olma gerekçeleri; Türk siyasal, yönetim ve eğitim süreçlerine katkılarına yönelik çalışmalar sorular sorularak yanıtlanmaya çalışılmıştır. Sayfa Sayısı: 112 Baskı Yılı: 2014 Dili: Türkçe..

15,00TL

11. Ulusal Özel Eğitim Kongresi Bildirileri

11. Ulusal Özel Eğitim Kongresi Bildirileri (Ön Kapak) Sayfa Sayısı: 270 Baskı Yılı: 2002 Dili: Türkçe..

35,00TL

13. Dilbilim Kurultay Bildirileri13-15 Mayıs 1999

Bu kitap 13-15 Mayıs 1999 tarihleri arasında Boğaziçi Üniversitesi tarafından düzenlenmiş olan 13. Dilbilim Kurultayı'nda sunulan bildirileri içermektedir. Dilbilimin sözdizim, sesbilim, toplumdil-bilim, dil edinimi, metinbilim ve göstergebilim gibi değişik alanlarında 29 bildiri, 6 araştırma sunusu olmak üzere toplam 35 sununun yapıldığı Kurultay'da ayrıca iki konuk konuşmacı birer konferans vermişler ve bir de açık oturum yer almıştır. Bu kitapta Kurultay'da sunulan bildirilerden 22'si ve araştırma sunularından 4'ü yer almaktadır. 1987'den beri düzenlenmekte olan ulusal dilbilim kurultayları, Türkçe üzerinde çalışmakta olan yabancı ve Türk bilim adamlarının bir araya geldiği, sürdürülmekte olan çalışmaların paylaşıldığı ve bilimsel konularda görüş alış-verişinde bulunulduğu ortamlar yaratmakta, Türkçe'nin yalnızca araştırma dili olarak değil, aynı zamanda bir bilim dili olarak da hem ülke sınırlarımız içinde hem yurtdışında da kullanıldığını kanıtlamaktadır. (Arka Kapak) Sayfa Sa..

9,00TL

14. Ulusal Özel Eğitim Kongresi Bildirileri Özel Eğitimden Yansımalar

14. Ulusal Özel Eğitim Kongresinin bildirilerinin yer aldığı bu kitap özel eğitim alanıyla ilgilenen üniversitelerimizi bilimsel bir platformda buluşturuyor. Sayfa Sayısı: 367 Baskı Yılı: 2005 Dili: Türkçe..

19,44TL

15 Oyunda Devri Alem (Bir Matematik Bilimkurgusu)

Bu kitap, 15 kolay anlaşılır, öğretici, düşündürücü oyunla Dünya'nın çeşitli yerlerinde uzaylılarla yapılan yarışmaları anlatıyor. Königsberg'de başlayıp Rio de Janerio, Roma, Varanasi, Riyad, Sidney, Johannesburg ve İstanbul'da oynanan 15 oyunla bir dünya turu yapacaksınız. Bu dünya turunda hem dünyayı uzaylılardan kurtarma sürecine tanıklık edecek hem de harika matematik oyunlarını oynayarak problemleri çözmenin zevkine varacaksınız. Oyundan hoşlanan, matematikle bazı oyunların daha da hoş olabileceğini görmeye açık 12 yaşından büyük her yaştan gençler için… Sayfa Sayısı: 280 Baskı Yılı: 2010 Dili: Türkçe..

20,37TL

16 Yazardan 1 Kitap

Öz yazıdan eskidir; ancak sözün bir duyguyu, bir düşünceyi yaymadaki gücü sınırlıdır. Duygu ve düşüncelerimizin kalıcılığını da sağlayan yazı; duygu, düşünce ve isteklerimizin yayılmasına, iletilmesine de yardımcı olur. Değerli öğrencilerim, sizleri tebrik ederim. Sabır ve kararlılıkla yazma serüvenimizin meyvesi olan kitabımıza kavuştuk. Sizleri bu vakte kadar yetiştiren tüm öğretmenlerinize teşekkürlerimle Sizler kalbinizden ve aklınızdan geçen kelimeleri cümlelerinizle buluşturdunuz ve size ait olan çalışmaları bu kitapla ebedileştirdiniz. Eğitim-öğretim yıllarınızın daha başındayken kendinizi kanıtladınız. Her biriniz kendisiyle haklı olarak gurur duyabilir. Evet, yazı hayata atılan bir imzadır. Yazmak; işte ben de varım, ben de buradayım demektir. Sizler, benim de şöyle fikrim, duygum, sitemim veya bilgim var deme gücünüzü ortaya koydunuz. Değerli öğrencilerim, her daim düşünün. Hayatı ve insanları anlamaya, değerleriniz için mücadele etmeye her zaman vakit ayırın. Sizlerle g..

15,00TL

19 Mayıs Gösterileri (Tüm Toplu Gösteriler, Kareograflar, Cimnastik Hareketleri için Rehberdir)

Kitapta saha içi gösteri teknikleri, senaryo hazırlanması, koreografik şekillerin belirlenmesi, hareket öğretimi aşamaları, sahanın kodlanması ve fon çalışmaları anlatılmıştır. Okulların tören geçişleri, örnekleriyle birlikte verilmiştir. Kitabın ilerleyen kısımlarında kız ve erkek öğrencilere yaptırılabilecek hareketler anlatılmıştır. Beden eğitimi öğretmenliğine başlayan her öğretmenin ve öğrencinin ihtiyaç duyacağı, deneyimlerle hazırlanmış rehber niteliğinde bir çalışmadır. Sayfa Sayısı: 300 Baskı Yılı: 2006 Dili: Türkçe..

28,00TL

19. Yüzyılda Gotik Üslup Üzerine

Eugène Emmanuel Viollet-le-Duc 19. yüzyılda Rasyonalizmi temel alan kuramsal yazılarıyla modern mimarlığa giden yolu açmıştır. Bu derlemeye de adını veren 19. Yüzyılda Gotik Üslup Üzerine adlı yazısı Güzel Sanatlar Akademisi ile yaptığı ünlü bir tartışmadır. Mimarlık Ve Üslup başlıklı bölüm, Viollet-le-Duc'un en kapsamlı çalışması olan Dictionnaire raisonné de l'architecture française du XIe au XVIe siècle içindeki Üslup maddesinin tamamıdır. Genç yaşından beri sık sık uzun seyahatlere çıkan mimarın, yaşamı boyunca yaptığı yazışmalardan bir seçkiyi de Mektuplar başlığı altında biraraya getirdik. "Çağımızda, Gotik denilen üslupta bir kilise inşa edilebilir mi, yani Ortaçağ'da, o çağın gerekleri ve inançları çerçevesinde anlam taşıyan bir kilise kopya edilebilir mi?" "Ne kadar çabalarsanız çabalayın, bu halk bir Roma bazilikasında değil de, bir Gotik kilisede daha iyi evlendiğine, daha iyi vaftiz edildiğine inanacaktır hep." "...çağımızda, çoğu pek önemli sanat eserinin eksik olan nit..

26,00TL

1982 Anayasası ve Anayasa Mahkemesi Kararları

Kitabın basım aşamasında gerçekleştirilen Anayasa değişiklikleri ve henüz sona ermeyen referandum süreci basımı geciktirdi. Parlamento seçimleri sonrası yeni Anayasa yapma sürecinin de başlaması, bu tartışmalara yardımcı olma düşüncesini oluşturdu. 1982 Anayasasının her madde ile ilgili Anayasa Mahkemesi Kararları ile okunması, yeni Anayasa yapımına katkıda bulunacaktır. Sayfa Sayısı: 972 Baskı Yılı: 2010 Dili: Türkçe..

55,00TL

1982 Anayasası'nın 30. Yıl Bilançosu

"İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Hukuk Fakültesi tarafından düzenlenen '1982 Anayasası'nın 30. Yıl Bilançosu' konulu konferansta, 1982 Anayasası'nın dünden bugüne geçirdiği evrim süreci seçkin anayasa hukukçularınca ele alınmıştır. Değiştirilmeyen anayasa hükümlerinin değişimi, cumhurbaşkanı ve başbakanın konumu üzerinden Türkiye'de hükümet sistemi, yeni anayasa yapılırken Türk Anayasa Mahkemesi, anayasa şikâyeti ile ilgili bazı sorunlar, insan haklarına dayalı anayasa kavramı, yeni anayasada merkeziyetçiliğin azaltılması için öneriler, ekolojik anayasacılığın Türkiye boyutu ve son olarak Türkiye'de Yargı Bağımsızlığı irdelenmiştir. Bu çalışmanın okuyuculara ve araştırmacılara faydalı olmasını temenni ederiz." (Arka Kapak) Sayfa Sayısı: 153 Baskı Yılı: 2014 Dili: Türkçe..

23,15TL

1982 Anayasası'nın Yapım Süreci

Yapıldığından bu yana değişik sebeplerle tartışılmaya devam edilmiş olan 1982 Anayasası halen gündemdedir. Ancak özellikle sivil anayasa tartışmalarının yapıldığı bugünlerde 1982 Anayasası'nın hangi şartlar altında, nasıl yapıldığı ayrı bir önem kazanmış gözükmektedir. Bu çalışma da yapılan tartışmalara bir katkı sağlayabilmek, 1982 Anayasası'nın kimlerin, hangi taleplerini, ne şekilde hayata geçirdiğini hatırlamak ve hatırlatmak için hazırlanmıştır. Sayfa Sayısı: 167 Baskı Yılı: 2010 Dili: Türkçe..

13,89TL

1982 Anayasasına Göre Türk Anayasa

Anayasanın Oluşumu Anakuruluşun Temelleri Temel Haklar, Özgürlüler ve Ödevle Yasama Yürütme Yargı Sayfa Sayısı: 565 Baskı Yılı: 2016 Dili: Türkçe..

72,50TL

2000 Soruda Eğitim Bilimleri ve Yönetim

Bu çalışma; Eğitim Fakültelerindeki öğrencilerin, eğitimin temelleri ile ilgili olarak, Pedagojik formasyonun (Eğitim Bilimlerinin) bütün dersleri için yararlanabilecekleri bir kaynak olduğu kadar, KPSS (Kamu Personeli Seçme Sınavı) için de yararlanabilecekleri bir kitaptır. Eğitim Bilimleri ve Yönetim alanındaki konuların derli toplu bir özeti sayılabilecek bu kaynak tüm öğrencilere faydalı olması hedefiyle hazırlanmıştır. Sayfa Sayısı: 474 Baskı Yılı: 2013 Dili: Türkçe..

23,15TL

2012-2013-2014 ve 2015'te Gayrimenkul Mevzuatında Yapılan Önemli Düzenlemeler

İçindekiler 2012-2013-2014 ve 2015'te İmar Kanunu ve İlgili Mevzuatta Yapılan Önemli Düzenlemeler 2012-2013-2014 ve 2015'te İskan Kanunu'nda Yapılan Önemli Düzenlemeler 2012-2013-2014 ve 2015'te Kat Mülkiyeti Kanunu'nda Yapılan Düzenleme 2012-2013-2014 ve 20115'te Kamulaştırma Kanunu'nda Yapılan Önemli Düzenlemeler 2012-2013-2014 ve 20151'te Tapu Kanunu ve İlgili Mevzuatta Yapılan Önemli Düzenlemeler 2012-2013-2014 ve 2015'te Kadastro Kanunu ve İlgili Mevzuatta Yapılan Önemli Düzenlemeler 2012-2013-2014 ve 2015'te Yapı Denetimi Hakkında Kanun ve İlgili Mevzuatta Yapılan Önemli Düzenlemeler 2012-2013-2014 ve 2015'te Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanun ve İlgili Mevzuatta Yapılan Önemli Düzenlemeler 2012-2013-2014 ve 2015'te Emlak Vergisi Kanunu'nda ve Konutlarda KDV Oranının Tespitine İlişkin Yapılan Düzenleme 2012-2013-2014 ve 2015'te Orman, Mera Kanunları ve İlgili Mevzuatta Yapılan Önemli Düzenlemler 2012-2013-2014 ve 2015'te Toprak Koruma ve Arazi ..

68,50TL

2015 Toefl Reading Practice

Bu kitap TOEFL READING çalışmaları yapmanıza olanak sağlamak amacıyla hazırlanmıştır. Bu kaynak TOEFL READING bölümündeki soru tiplerini ayrı ayrı ele almakta ve bolca alıştırma bulundurmaktadır. Ayrıca her bölüm için kısa Türkçe açıklamalar sunmaktadır. Sayfa Sayısı: 250 Baskı Yılı: 2015 Dili: İngilizce..

13,89TL

2016 Öğretmenlik Alan Bilgisi - Sosyal Bilgiler ÖABT

2016 Öğretmenlik Alan Bilgisi - Sosyal Bilgiler ÖABT Sayfa Sayısı: 824 Baskı Yılı: 2016 Dili: Türkçe..

60,19TL

21. Yüzyılda Eğitimde Rehberlik Hizmetleri (Gelişimsel Yaklaşım )

Arka Kapak Yazısı "Eğitimde Rehberlik Hizmetleri" kitabı; hangi eğitim kademesinde görev alına alsın, öğrencilerin kişisel, eğitsel ve mesleki gelişimine yardımcı olacak öğretmenlerin ve öğretmen adaylarının sorumlulukları konusunda gerekli bilgi ve becerileri kazandırabilmek amacı ile hazırlanmıştır. Kitap, öğretmenlik programını izleyenler için temel bir "ders kitabı", öğretmenlik mesleğini sürdürenler için "uygulama el kitabı", Psikolojik Danışma ve Rehberlik personeli ve adayları için "yardımcı kitap" olarak planlanmıştır. Buna göre kitapta, öğrencilerin gelişim ve uyumlarına, kendilerini gerçekleştirmelerine nasıl yardımcı olunabileceği somut olarak açıklanmaya çalışılarak, her koşul ve her ortamda gerçekleştirilebilecek hedef davranırlar ve bunlara uygun etkinliklere yer verilmiştir. Öğrencinin eğitim sürecinde her yönüyle tüm olarak gelişebilmesi için kişisel, eğitsel ve mesleki rehberlik alanlarında verilmesi gereken hizmetler okulöncesi eğitim, ilköğretim ve ortaöğretim kadem..

33,00TL

21. Yüzyılda Planlama

Son otuz yılın dünya tablosu, insanlığı içinden nasıl çıkılacağı belli olmayan bir sorunlar yumağının içinde göstermektedir. Bu tablo dünya ekonomisinin ve siyasetinin ufkunu belirsizleştirmektedir. Bu durum, Türkiye için de geçerlidir. Belirsizlik, olası kazançlardan çok, olası zaiyatın artacağına işarettir. Ekonomide dünyaya açılma, bütünleşme akımının vazgeçilmeyen bir moda niteliğine bürünmesi, planlama aklını gitgide zayıflatmıştır. Ülkenin insan kaynakları potansiyelinin toplum için yararlı bir şekilde değerlendirilmesi, planlama aklına sahip olmaktan geçmektedir. 21. yüzyıl için planlamayı düşünmek ve yayabilmek arzusu, işin analiz edilen çes?itli boyutlarının ürünüdür ve bu yaygınlaşacak bir arzudur. Planlamaya duyulan ihtiyaç, sorunların ve önümüzdeki ufkun sunduğu bu çeşitli boyutların bir araya gelişi ile somutluk kazanıyor. Bu kitapta yer alan makalelerin temel sorunu da, planlama konusunda zayıflayan akıl ve bu kolektif aklın yeniden inşasıdır. Sayfa Sayısı: 384 Bask..

10,00TL

21.Yüzyıl Okulları İçin Etkili Bir Stratejik Yönetim Aracı: Balanced Scorecard

Ulusal ve uluslararası rekabet ortamında sürdürülebilir başarıyı yakalamayı isteyen kurumlar, uzun dönemdeki yönlerini ve performans hedeflerini belirlemek, içsel ve dışsal koşullara ilişkin tahminleri geliştirmek ve hedeflerine ulaşmada kullanacağı ayrıntılı yol haritasını oluşturmak durumundadır. Böyle bir planın yaşama geçirilmesindeki kritik başarı faktörü, doğru kurumsal stratejilerin belirlenerek tüm düzeylerde çalışanların bireysel hedef ve stratejilerine dönüştürülmesi ve istenilen yönde ne ölçüde başarı ile gidilebildiğini gösterecek erken uyarı sistemlerinin çalıştırılmasına olanak verecek uygun performans ölçütlerinin belirlenmesidir. Ülkemiz konusunda bir ilk olan bu kitap, başarılarının artırarak sürdürülebilir kılmak isteyen eğitim kurumlarımıza stratejik yönetim kavramının başarıyla uygulanması için 90'lı yıllarda Dr. Robert S. Kaplan ve Dr. David P. Norton tarafından geliştirilmiş ve tüm dünyada yaygın ve etkili bir stratejik yönetim aracı olarak kullanılan Balanced S..

2,00TL

2B Sorunları Çözüm Rehberi (Uygulamalar ve Örnekleriyle 2B'lerin Satışı, İadesi ve Kentsel Dönüşüm)

2B arazileri ülkemizde son 30-40 yıla damga vuran bir problem yumağı. Bu problem yıllar sonra 6292 sayılı Kanunla çözülüyor. Bu Kanun'un Uygulamasında ortaya çıkan tereddütler, cevaplanmamış sorular ve tüm sıkıntılar ise çoğu yerde muhatap bulamamakta. İşte bu eserde 2B ile ilgili tüm problemlere ve merak edilenlere hukuki düzenlemeler ve mesleki deneyimimiz ekseninde cevap vermeye çalıştık. Bunun yanında kentsel dönüşüm sürecinde vatandaşlarımızın dikkate alması gereken hususları da irdeledik. İlgilenenlere faydalı olması dileğiyle... Sayfa Sayısı: 201 Baskı Yılı: 2013 Dili: Türkçe..

16,67TL

3. Dönem Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin Yapısı ve Faaliyetleri (1927 - 1931)

Önsöz Giriş: Türkiye'de Parlamenter Sistem Geleneğinin Oluşması I. Bölüm: III. Dönem tbmm'nin toplanması ve genel yapısı II. Bölüm: III. Dönem Tbmm Döneminde Siyasi Parti Faaliyetleri III. Bölüm: III. Dönem Tbmm Döneminde Hukuk Alanındaki Gelişmeler IV. Bölüm: III. Dönem Tbmm Döneminde Eğitim Ve Kültür Alanındaki Gelişmeler V. Bölüm: III. Dönem Tbmm Döneminde Sosyal Alandaki Gelişmeler Ve Tepkileri VI. Bölüm: III. Dönem Tbmm Döneminde Ekonomi Alanındaki Gelişmeler VII. Bölüm: III. Dönem Tbmm Ve Dış Politika Sonuç Kaynaklar Dizin Sayfa Sayısı: 222 Baskı Yılı: 2016 Dili: Türkçe..

10,00TL

40 Haramiler - 3.Cilt - Keloğlan

Türk kültür birikiminin önemli öğelerinden olan Keloğlan'ın Maceraları; "Oh Oh Dev", "Üç Dolandırıcı", "Kırk Haramiler", "Devler" ve "Dev Anası" kitaplarında sade bir dil ve akıcı bir uslûpla verilmektedir. Sayfa Sayısı: 16 Baskı Yılı: 2007 Dili: Türkçe..

6,50TL

48 Yılın Tüm Fen Bilimleri Soruları ve Ayrıntılı Çözümleri

48 Yılın Tüm Fen (Fizik-Kimya-Biyoloji) Soruları ve Ayrıntılı Çözümleri Sayfa Sayısı: 512 Baskı Yılı: 2015 Dili: Türkçe..

25,00TL

4T Maliye Soruları

Maliye teorisi Maliye teorisi konu denetleyici sorular Kamu harcamaları Kamu gelirleri Kamu gelirleri konu denetleyici sorular Devlet borçları Devlet borçları konu denetleyici sorular Devlet bütçesi Devlet bütçesi konu denetleyici sorular Maliye politikası Maliye politikası konu denetleyici sorular Vergi hukuku Vergi hukuku konu denetleyici sorular Türk vergi sistemi Birinci Bölüm: Gelir Vergisi İkinci Bölüm: Kurumlar Vergisi Üçüncü Bölüm: Katma Değer Vergisi Dördüncü Bölüm: Özel Tüketim Vergisi Beşinci Bölüm: Motorlu Taşıtlar Vergisi Altıncı Bölüm: Banka ve Sigorta Muameleleri Vergisi Yedinci Bölüm: Veraset ve İntikal Vergisi Sekizinci Bölüm: Damga Vergisi Dokuzuncu Bölüm: Emlak Vergisi Onuncu Bölüm: Harçlar Türk Vergi Sistemi Konu Denetleyici Sorular Genel Denetleyici Sorular..

110,00TL

500 Soruda Makro İktisat

Temel Ekonomik Kavramlar Arz ve Talep Milli Gelir Hesaplamaları Enflasyon İşsizlik Planlanan Harcama ve Hâsıla Düzeyi : Basit Keynesyen Model Planlanan Harcama, Faiz Haddi ve Hâsıla Düzeyi : Is-Lm Modeli Para ve Maliye Politikası Toplam Talep ve Toplam Arz Hâsıla ve Fiyat Düzeyi : Alternatif Makro Modeller İktisadi Büyüme Sayfa Sayısı: 421 Baskı Yılı: 2016 Dili: Türkçe..

42,00TL

60 Derste Online İngilizce Öğrenim Seti 6 Aylık İnteraktif Kurs İle Birlikte (12 Kitap-17 Dvd-8 Cd)

60 Derste Online İngilizce Öğrenim Seti 6 Aylık İnteraktif Kurs İle Birlikte (12 Kitap-17 Dvd-8 Cd) Sayfa Sayısı: 500 Baskı Yılı: 2016 Dili: Türkçe..

435,19TL

6098 Sayılı Borçlar Kanunu Genel Hükümler (Kısa Şerh)

Birinci Kısım: Genel Hükümler Birinci Bölüm: Borç İlişkisinin Kaynakları Birinci Ayırım: Sözleşmeden Doğan Borç İlişkileri - Borç ilişkisinin Kaynağı Sözleşme-Kurulması - Öneri-Kabul Kavramları - İradenin Ortaya Koyulma Biçimi Sözleşmelerin Şekli - Kazandırma Sebep Kavramları İlişkisi - İrade Açıklama uygunluk Bağı ve Sözleşmelerinin Yorumu - İrade Özgürlüğü Bağlamında Sözleşmenin İçeriği Sınırlar Yaptırım - İrade Oluşum Açıklama Bozuklukları - Temek Kavramı Bilgisi İkinci Bölüm: Borç İlişkisinin Hükümler Birinci Ayırım: Borçların İfası - İfayı Etkileyen Bütün Unsurlarla Borçların İfası Kavramı - İfada Rol Oynayan Unsurlardan Zaman - Alacaklı ve İfa Engelli Kavramı İkinci Ayırım: Borçların İfa Edilmemesinin Sonuçları - İfa Engeli Olarak Borçlu: Geniş Anlamıyla Borcun İfa Edilmemesi Kavramı Üçüncü Ayırım: Borç İlişkilerinin Üçüncü Kişilere Etkisi Üçüncü Bölüm: Borçların ve Borç İlişkilerinin Sona Ermesi Zamanaşımı Birinci Ayırım: Sona Erme Halleri - İmkansızlık Kavramının Üç Anlamı ..

45,00TL