AŞK - CİNSELLİK

Göster:
Sırala:

Bitti mi? (Cinsel Hayatı Bitme Noktasına Gelen Evli Çiftlerin Gerçek Yaşam Hikayesi...)

"Seksi iç çamaşırı giyip karşısında striptiz yaptım, dans ettim, porno film izlettim; yine de kocamı tahrik edemedim..."  -Özlem- "Yatakta 'Sen benim neyimsin?' diye sorduğumda 'Orospun' diyecek kadın istiyorum..." -Murat- "Günaydın diyene bile 'Biliyor musun kocam bana dokunmuyor' demek istiyordum..."  -Nehir- "Karım beni iktidarsız zannediyor..."  -Cenk- "Karım, doğum yaptıktan sonra sanki annem oldu..."  -Levent- "Yatakta kocamın istediği fahişe olmaya hazırım ama o eski kafalı!.."  -Ani- "Karımın hijyen problemi vardı; saçı, teni, genital bölgesi kokuyordu..."  -Önder- "Birkaç aylık evliyken, eşim bir gece yatakta konuyu fantezilere getirdi. Hayatına çok sayıda kadın girdiğini, benim de kendisine sayıca yakın ilişki kurmam gerektiğini, beni başka bir erkekle sevişirken iz..

27,00TL Vergiler Hariç: 27,00TL

Çaresiz Değilsiniz Çare Sizsiniz

ÇARESİZ DEĞİLSİNİZ ÇARE SİZSİNİZ “Kendisiyle ve dünyayla barışık, özgüveni tam ve ne istediğini bilen, mutlu ve sağlıklı bir insan olmak için çarenin kişinin kendi içinde olduğunu anlattığımız “Çaresiz Değilsiniz Çare SİZsiniz” ile boşluk, anlamsızlık, umutsuzluk ve çaresizlik duygularıyla hayatlarını kendilerine zehir eden kişilere içlerindeki çareleri bulmaları konusunda yardımcı olmayı diliyor ve kişisel gelişim konusunda ruh sağlığı profesyonellerine yeni bir bakış açısı sunmayı umuyoruz.” - - Merih KEÇE – Cem KEÇE -   UMUTSUZLUK ZİNCİRİNİ KIRIN Her insan hayatının bazı anlarında kendini çaresiz hisseder ama çaresizlik bir son, bir teslimiyet, bir bitiş değildir. Çaresizlik farklı yollara, farklı şekilde çıkarak farklı sonuçlar elde etmek için bir hareket noktasıdır. “Çare..

18,00TL Vergiler Hariç: 18,00TL

Cinsel Ahlak ve İslam

"İnsaflı Müslümanlar ve gayrimüslimler, İslâm dininin insan cinselliğine olumlu bakan bir din olduğu hususunda görüş birliği içindedirler." Müslüman feminist Kecia Ali, bu hatırlatmada bulunuyor kitabında. Buna karşılık, günümüzde cinselliğin "hassas konu" kabul edildiğini, epeyce tabulaştırıldığını da söyleyebiliriz. Cinsel Ahlâk ve İslâm, İslâmî açıdan cinsel ahlâka yaklaşımları tartışıyor. Konuyla ilgili tarihsel birikime tümüyle vakıf olarak ve eleştirel bir teorik dikkatle yapıyor bunu. Ali'nin bu araştırmasında bir hedefi, bir kaygısı var: "Eşitlikçi bir cinsellik ahlâkının oluşturulmasına" katkıda bulunmak. Bu kaygıya da bağlı olarak, İslâm'da kadının konumu, kitapta odağa yerleşiyor. Yazar, Türkçe basıma yazdığı önsözde, cinsel ahlâkla ilgili tartışmanın, toplumsal cinsiyetin ..

35,00TL Vergiler Hariç: 35,00TL

Cinselliğe Dair Vazgeçmemiz Gereken 100 Efsane

Kadının kadın, erkeğin erkek olduğunu zannedenler vardır etrafınızda -siz değil yahu, belki böyle düşünen arkadaşlarınız vardır… "Sevişmenin ve çiftleşmenin aynı şey olduğunu, Seks için iki cinsin gerektiğini, Erkeklerin kadınlardan daha çok seks düşkünü olduğunu, Ama ön sevişmenin kadın icadı olduğunu, Eşcinselliğin kalın barsak hastalıklarına yol açtığını, Oysa kadının erkeğinin sert olmasını istediğini, Tecavüzcüler kısırlaştırılırsa sorunun çözüleceğini…" zannedip duran işte o arkadaşlarınıza hediye edebileceğiniz bir kılavuz kitap. Onlara bizden selam söyleyin, bu kitabı okuduktan sonra tekrar konuşalım bu konuları… Psiko-kültürel analiz alanındaki çalışmalarıyla tanıdığımız Bülent Somay'ın kaleminden, Cinselliğe Dair Vazgeçmemiz Gereken 100 Efsane, 100'ü de birbirinden efsane. (Tanıtım Bülteninden) ..

16,00TL Vergiler Hariç: 16,00TL

Duygu Odaklı Çift Terapisi

İnsanın, biyopsikososyal bir varlık olması nedeniyle yaşadığı sürece, yakın ilişkilerden kaçması mümkün değildir. Yakın ilişkilerin temel yaşantılanma örneklerini aile, evlilik ve çift ilişkilerinde görebiliriz. Aile, evlilik ve çift ilişkisinde güvenli yakın ilişkiler kurmak ve sürdürmek için gelişmiş bir duygusal zekâya ve bu zekâ aracılığıyla da duygularımızı düzenlemeye ihtiyaç vardır. İlişkilerin şifresi olan duygularımızı yatıştırmayı öğrenmek için bu kitabı hepimizin okuması gerektiğine inanıyorum.Dr. Greenberg ve Dr. Johnson, bu kitapta, bütün bunları nasıl yapacağımızı gösteren "Duygu Odaklı Çift Terapisi" adlı bilimsel tabanlı yaklaşımlarını bize açık ve anlaşılabilir bir dille çift ilişkileri örnekleriyle sunmaktadır. -Doç. Dr. Cebrail Kısa Psikiyatr & Psikoterapist -(Tanıtım Bülteninden)   T&uum..

37,00TL Vergiler Hariç: 37,00TL

Elektrokonvulsif Tedavi

"İstediğim şey aslında ölmek değil. Ancak bu şekilde, umutsuzluk ve çaresizlik duygularıyla daha fazla yaşayabileceğimden emin değilim..." Manning Kadın Bedeninin Cinselliği Reddedişi: Vajinismus-Cinsel Terapi Uygulama Elkitabı'ndan sonra "Psikiyatri Pratiğinde Elektrokonvulsif Tedavi" adlı bu kitap yazarın ikinci eseridir. Yazar bu kitapta, özellikle psikotik belirtiler ve intihar düşüncelerinin eşlik ettiği depresyon tedavisinde etkili olan EKT'nin; tarihçesi, etki mekanizması, uygulama endikasyonları, EKT öncesinde ve sonrasında hastaya yaklaşım, uygulama teknikleri, anestezi uygulaması, ilaç etkileşimleri, yasal ve etik yönleri ve yan etkiler konusundaki literatürü işlevsel bir biçimde özetlemeyi, bu konudaki klinik tecrübelerini paylaşmayı, böylece ruh sağlığı alanında hizmet veren profesyonellere ve hastalara bir yol haritası sunmayı amaçlamaktadır. ..

37,00TL Vergiler Hariç: 37,00TL

Erken Boşalmanın Üstesinden Gelmek

Amerika'da 100.000'in üzerinde basılmıştır Erken Boşalmanın Üstesinden Gelmek Erken boşalma erkeklerde en yaygın görülen ve tedavisi en kolay olan cinsel işlev bozukluğudur. Bu sorunu yaşayan erkeklerde sıklıkla ikincil olarak cinsel istekte azalma ve sertleşme sorunu gelişir.  -William S. Simpson, M.D. - Meninger Klinik, Cinsel Sağlık Merkezi Yöneticisi Kitabın en göze çarpan kısmı erken boşalmanın diğerlerinin aksine bir hastalık veya yetersizlik olarak görülmediği fikridir. En sevdiğim bölüm ise "Nasıl Kendi Cinsel Terapistiniz Olursunuz?" başlıklı bölüm. 18 yıldan fazla süredir cinsel terapistlik yapan biri olarak diyebilirim ki, bu bölüm özel teknikler ve kendi kendini tedavi etme önerileriyle son derece başarılı. -Raplh H. Earle, Ph.D.- Psikolojik Danışma Servisi Ltd. Scottsdale, Arizona Erken boşalma sorununda "Nasıl kendi cinsel terapistiniz olur..

24,00TL Vergiler Hariç: 24,00TL

Kadınlarda Vajinismus ve Ağrılı Cinsel İlişki Tedavisi

Vajinismus ve Ağrılı Cinsel İlişki Tedavisi’ni anlattığım bu kitabı Tu¨rkiye’nin en önemli sağlık ve toplumsal problemlerinden birine dikkat çekmek, farkındalık yaratmak ve elimden geldiğince çözu¨mu¨ne katkı sunmak için yazdım. Evet, cinsellik u¨lkemizin belki de en başta gelen tabusudur; bu tabuyu aşmaya yardımcı olmak, bu sorunu dillendirmek, toplumda ve tıp camiasında konuşulmasını sağlamak, kadınlarımızın şikayetlerini göru¨nu¨r kılmak için ve böylelikle çözu¨me doğru ilerlemeye bir adım olsun diye yazdım. Sağlıklı bir bireyin ve dolayısıyla toplumun oluşmasında cinsel sağlığın çok temel bir yer kapladığına inandığım için yazdım. Hastalarımın çözu¨m arayan endişeli bakışlarındaki acıyı, utanmayı, çaresizliği gördu¨ğu¨m için, çözu¨m u¨retilmezse belki de yıkılacak olan kadın-erkek ilişkilerini onarmaya bir..

36,00TL Vergiler Hariç: 36,00TL

Resimli Cinsel Terapi Elkitabı

Bu son derece pratik el kitabı, altı önemli cinsel işlev bozukluğunu –kadında ketlenmiş uyarılma, kadında orgazm bozukluğu, vajinismus, cinsel iktidarsızlık, geç boşalma ve erken boşalma– yapısı ve nedenleri ile bunların üstesinden gelmek için kullanılan terapötik cinsel teknikler açısından vazgeçilmez bir rehberdir. Dr. Kaplan, üçü kadınları üçü de erkekleri etkileyen bu bozuklukların her biri için tedavi sürecinde çiftlere verilen çeşitli davranışsal teknikleri veya erotik ödevleri tanımlamaktadır. Bu ödevler, en iyi şekilde resimlerle açıklandığından dolayı, çizimler bu kitabın özünü oluşturmaktadır. Bu kitaba doktorların, öğretmenlerin, tıp ve psikoloji öğrencilerinin –en önemlisi de bizzat cinsel işlev bozukluğu yaşayanların– kütüphanesinde köklü bir yer edindirmek içi..

37,00TL Vergiler Hariç: 37,00TL

Seks Terapi El Kitabı

insellik, Cinsel Sorunlar Ve Tedavileri Joseph ve Leslie LoPiccolo editörlüğünde hazırlanan bu kitap cinsel terapi literatüründeki birçok araştırmayı içermektedir. Bu eseri bizler için değerli kılan diğer bir şey de geçen yıllarda hazin bir şekilde aramızdan ayrılan değerli bilim adamı İsmet Karacan'ın 'Erkekte Erektil Bozukluğun Psikofizyolojik Değerlendirmesinde İlerlemeler' adlı makalesidir.  Doç. Dr. Cebrail Kısa Psikiyatr & Psikoterapist Ülkemizde son zamanlarda ruh sağlığı profesyonellerinin ve hastaların cinsellik alanında yararlanabilecekleri kaynak kitapların yayınlanmasında bir artış gözlenmektedir. Bu kitabı diğerlerinden farklı kılan ise bu alanda yazılmış en temel eser olmasıdır. Akıcı ve anlaşılır biçimde ele alınmış bu eserin, cinsel terapistler için bir başucu kitabı olması dileğiyle. Dr. A. Cem Keçe Psikoterapist Sayfa Sayısı: 584 ..

70,00TL Vergiler Hariç: 70,00TL

Seks Yapma Sanatı (Cinsel Tabular Can Çekişiyor)

er insan hayatında seks yaparak, bu güzel duyguyu bir şekilde tatmaktadır. Çoğu insanlar ise bilinçsiz bir şekilde seks hayatını sürdürmektedirler. Seks yapmak emek, bilgi, tecrübe ister ve gelişi güzel yapıldığında istenilen zevki vermez.   O halde seks yapmak bir sanat mıdır? Evet, seksi bilinçli bir şekilde yapmak bir sanattır. Bu sanat, diğer sanatlara hiç benzemez. Hiçbir sanat seks kadar insana zevk, mutluluk vermez ve de bu denli insanı rahatlatmaz. Seks anlatılmaz ancak yaşanır. Bu yüzden ciddi bir iştir, şakaya, espriye gelmez. Eğer hayatınızın daha canlı, daha renkli olmasını istiyorsanız, seksi bir sanat olarak benimseyip, yaşamalısınız.   (Tanıtım Bülteninden)     Türkçe 156 s. -- 2. Hamur-- ISBN : 9786053237365 ..

23,00TL Vergiler Hariç: 23,00TL

Sex Avoided Subjects Discussed in Plain English

HE happiness of all human beings, men and women, depends largely on their rational solution of the sexual problem. Sex and the part it plays in human life cannot be ignored. In the case of animals sex plays a simpler and less complex rôle. It is a purely natural and instinctive function whose underlying purpose is the perpetuation of the species. It is not complicated by the many incidental phenomena which result, in man›s case, from psychologic, economic, moral and religious causes. Climate, social conditions, individual modes of life and work, alcohol, wealth and poverty, and other factors affect sexual activity in human beings. Sexual love, which is practically unknown to the animals, is a special development of the sex urge in the human soul. The deeper purpose of the sex function in human beings, likewise, is procreation, the reproduction of species. The average man, woman and child should know the essential sex facts in order to be able to deal with the sex p..

21,00TL Vergiler Hariç: 21,00TL

Terapi Oyuncakları - Toys For Therapy

Cinsel Oyuncakların tarihi taş devirlerine kadar gider. Yüzyıllar boyunca pek çok kültür bu oyuncakları kullanmıştır. Elektrik motorunun icadıyla ortaya çıkan vayblar, 120 yıl önce histerinin tedavisinde ABD ve Avrupa'da kullanılmıştır. Tüm dünyada terapide kullanılan oyuncaklar, Türkiye'de hem halk tarafından, hem de hekimler ve terapistler tarafından kuşku ve şüphe ile karşılanmaktadır.  Türk toplumunda kadınların yaklaşık % 40-45'inde ciddi fonksiyon bozuklukları olduğu ve Amerikalı kadınların %53'ünün bu oyuncakları kullandığı düşünülürse, toplumumuzda kırılması gereken bazı tabular, mitler, önyargı ve şartlanmalar vardır.  Terapi oyuncaklarının tarihini ve terapide nasıl kullanılması gerektiğini anlatan bol resimli bu kitap Türkiye'de bu konuda yazılmış ilk ve tek kitaptır.  (Tanıtım Bülteninden) Sayfa Sayısı: 330 Baskı Yı..

50,00TL Vergiler Hariç: 50,00TL

Testesteron - Seks, Güç ve Kazanma İradesi

Testosteron, bir memeli türünün erkeklerinde üremenin temel bileşenlerinden biridir. Erkek bedeni ve beyni testosteronun eseridir. Yalnızca cinsellikle değil, saldırganlıkla, rekabetçilikle, risk almayla, kısacası hayatta kalıp ürememizi sağlamış olan tüm unsurlarla ilişkilidir. Beynin geçmişte bize hizmet etmiş bu özellikleri modern dünyada da varlığını koruyor. İnsan beyni bugün, şekillendiği ortamdan çok farklı bir düzende çalışıyor ve modern dünya bu antik beynin çalışma prensiplerine göre işliyor. Kültürel, politik ve toplumsal açıdan çeşitlilik arz eden modern dünya, testosteronun eski çağlara dayanan etkisini nasıl kontrol altında tutabilir? Seks, saldırganlık, galibiyet, mağlubiyet, şiddet ve savaş insanlık tarihini yaratan kavramlar olduğuna göre, testosteronun da tarihimizde merkezi bir rol oynadığını kabul etmeliyiz. Joe Herbert, Te..

24,00TL Vergiler Hariç: 24,00TL

Vajinismus - Cinsel Bilgilenme ve Kendi Kendine Yardım Kitabı

Cinsel Bilgilenme ve Kendi Kendine Yardım Kitabı) Vajinismus tedavilerindeki bilimsel ve farklı yaklaşımlarıyla tanınan Terapist Dolunay Kadıoğlu ve Prof.Dr.Hakan Şatıroğlu tüm çiftlerin yararlanabileceği bilgileri bir kitapta derlediler. Vajinismus yaşayan çiftlerin yanı sıra, tüm bireylerin ve çiftlerin yararlanabileceği kitap, cinsel bilinçlenme ve farkındalık için önemli bir başvuru kaynağı. Bu kitapta yazarlar, bir taraftan vajinismus tedavisi sürecinde edindikleri deneyimlerini bu sorunu yaşayan tüm çiftlerin yanı sıra, tüm bireylerin yaralanabileceği şekilde paylaşırken; diğer taraftan cinsel sağlık konusunda bilgi edinmek isteyenler için ayrıntılı bilgiler sunmaktadırlar. Sayfa Sayısı: 144 Baskı Yılı: 2011 Dili: Türkçe Yayınevi: Arkadaş Yayıncılık Türkçe 144 s. -- 1. Hamur-- ISBN : 9789755096681 ..

14,00TL Vergiler Hariç: 14,00TL

Vajinismus Tedavisinde Bilişsel Davranışçı Regresif Hipnoterapi

Bu kitap Hipnozu ve Bilişsel Davranışçı Terapiyi çok güzel harmanlayarak vakalar üzerinden bizlere çok güzel aktarmaktadırlar.Ülkemizin hala kanayan bir yarası olan ; erkek ve kadındaki cinsel problemler, kendisine şefkatle ulaşacak aracı elleri aramaktadır.İhtiva ettiği konular açısından hipnoz ve ileri hipnoz uygulama kitabı olarak kabul edilebilir.   (Tanıtım Bülteninden)     ISBN : 9786059137652 ..

43,00TL Vergiler Hariç: 43,00TL