DİL ÖĞRENİMİ

Göster:
Sırala:

10 ADIMDA İNGİLİZCE ÖĞRENME MANTIĞI

Türkiye’de yapılan dil öğretimi uygulamalarına bir katkımız olsun niyetiyle hazırlanan bu çalışmamız, benzerlerinden çok farklıdır.   BÖLÜM Öncelikle ‘NEDEN İNGİLİZCE ÖĞRENEMİYORUZ?’ sorusunun cevabı verilmiştir. Türkiye’de yapılan uygulama-ların yetersizliği veya yanlış uygulamalar-dan kaynaklı dil öğrenememenin sebepleri sıralanmıştır. Daha sonra her bir becerinin nasıl çalışılması gerektiği üzerine bir bölüm eklenmiştir. Bu bölümde özellikle tablolar kullanılarak daha anlaşılır bilgiler verilmeye çalışılmıştır.   BÖLÜM Devamında en iyi dil öğreniminin kendi konuştuğu dilin dilbilgisini bilmekten geçtiği varsayımından yola çıkılarak kısa bir TÜRKÇE DİLBİLGİSİ notu verilmiştir. Buradaki amaç sadece temel öğeleri bilmek, basit cümle kuruluşları ve iki dil arasındaki farklılıklar g&ou..

32,50TL Vergiler Hariç: 32,50TL

10 DERSTE HAFTADA HIZLI KOLAY İNGİLİZCE

İngilizce öğrenmek ve İngilizcemi geliştirmek istiyo­rum, ancak zamanım yetersiz,” diyen ve “Çok kap­samlı bir öğrenim seti alıp da, tümünü çalışamaz­sam, gereksiz masraf yapmış olur mu­yum?” diye düşü­nen okuyucular için ha­zırlanan bu Hız­landırılmış ve Pratik Öğrenim Seti, İngilizcedeki tüm temel ve önemli dilbilgisi konu­larını eksiksiz bi­çimde sunuyor. Günde en fazla 30 dakikalık bir çalışmayla, her derse bir hafta zaman ayırarak, en çok 10 haftada, he­deflenen bilginin tümünü öğretecek biçimde tasarla­nan ki­taba, derslerde geçen tüm konuşma­ları ve okuma parçalarını içeren ses kayıtları eş­lik etmekte­dir. İngiliz ve Türk dil uzmanları tarafından gerçekleştiri­len ses kayıtlarını www.borayayincilik.com sitesinden dinleyebilir ya d..

18,43TL Vergiler Hariç: 18,43TL

100 BASIC ENGLISH WORDS-STAND ELEMENTARY-1

Redhouse 100 Basic English Words sözcük kartları serimiz ile İngilizce sözcük öğrenmek hem daha kolay hem de keyifli! Başlangıç ve orta düzeyde İngilizce öğrenen veya bu düzeydeki temel sözcükleri hatırlamak isteyen öğrenciler ve yetişkinlere yönelik üç setlik sözcük kartları serimiz sayesinde sözcük ezberlemek kolaylaşıyor. Redhouse 100 Basic English Words serimizdeki sözcükler hem gündelik hayatta kullanılış sıklıkları hem de seviyeye uygunlukları gözetilerek seçildi. Serimizin birinci seti Başlangıç (Elementary), ikinci seti Orta Öncesi (Lower Intermediate), üçüncü seti ise Orta (Intermediate) düzeyde sıklıkla karşılaşılan 100 temel isim, sıfat ve fiilden oluşuyor. Her kartın ön yüzünde bir sözcük, arka yüzünde ise bu sözcüğün Redhouse sözlüklerini temel al..

19,44TL Vergiler Hariç: 19,44TL

101 IELTS HELPFUL HINTS FOR ACADEMIC MODULE

Updated 2011 - 2012 Edition (with latest information) The 101 helpful hints provide information to familiarise students with the IELTS exam format and the types of questions involved. They also offer practical guidance with clear reference to the practice tests to help students learn from their errors, as well as advice about further practice that can be of use. The unique format of the book enables students to complete the first practice test and review their performance before attempting the next test.  This is achieved by linking each hint to the appropriate pages of the practice test, so that students can easily identify problem areas and understand why they may have made errors.  The tests increase in difficulty as students progress through the book. Essential Advice for Academic Module candidates Extensive Help sections for all 4 sub-tests  2 Practice Listening Skills Tests 4 graded Practice Academic Reading Tests 4 Practice Academic Writing..

80,00TL Vergiler Hariç: 80,00TL

20 GÜNDE İNGİLİZCE

Yabancı dil eğitimi konusunda 20 yıllık eğitim ve tecrübelerim doğrultusunda "dil öğretilen değil yaşanan bir süreçtir" mantığından yola çıkarak hazırladığım bu kitapta son derece sıkıcı ve monoton öğretim yöntemleri bir tarafa bırakılarak farklı bir uygulamanın kapıları açılmıştır. Son zamanlarda adını sıkça duyduğumuz bilişsel ve genetik süreçler esas alınarak hazırlanan dilde algılama ve mantık yürütmeye yönelik bu süreç, 20 gün boyunca İngilizceyi kullanma yetisini size kazandıracaktır. Yabancı dili yorumlama ve algılama becerilerinizi geliştireceğiniz bu kitapta yer alan uygulamalar, seviyeniz ne olursa olsun "hangi konuya çalışacağınız" endişesine kapılmadan günlük yaşamınızdaki herhangi bir durum çalışması olarak karşınıza çıkacaktır. Örneğin bir restoranda, bir otelde, uçağa binerken, seyahat esnasında, evde oturmuş ka..

30,00TL Vergiler Hariç: 30,00TL

20 Günde Rusça

Genel olarak bir dili öğrenmek herkese göre farklıdır; bu kimisi için daha kolay olur kimisi için ise daha zor. Bunun en önemli nedeni ise; bazı insanların sol lobunu sağ lobundan daha çok kullanmalarıdır ya da tam tersi. Çoğu insan sol lobun daha hızlı dil öğrenimine yol açtığını söyler ancak bu tam olarak doğru değildir. Kitabın kullanılışı sizin beyninizin hangi lobunu daha fazla kullandığınıza yöneliktir. Sağ lobumuz yaratıcılığı, duygusallığı, seslere ve renklere, hayal gücüne, sezgilere ve soyut algılamalara daha yatkın çalışır. Bunun yanı sıra sol lobumuz mantıklı, sistematik ve analitik düşünmeye, yazı ve sayılara, ölçme, değerlendirme ve eleştirme görevlerini yerine getirir. Kitapta 20 günlük süreç içerisinde anlatılan konuların sol ve sağ lobların karşılıklı olarak koordinasyonlarının sağlanması açısından aynı gün içerisi..

30,00TL Vergiler Hariç: 30,00TL

202 IELTS USEFUL EXERCISES FOR

Updated 2011 - 2012 Edition (with latest information) Essential for Academic and General Training Module candidates of IELTS - for use in the classroom or for self-study 202 Useful Exercises for IELTS is an IELTS practice workbook, designed to give students of English extensive and guided IELTS examination practice. All of the 202 exercises involve the various skills required to take the IELTS test. The book can be used together with the 101 Helpful Hints for IELTS course book (Academic Module and General Training Module) provides 202 targeted exercises for the various question types in the Listening, Reading, and Writing Sub-tests of the examination.  The book features:  Exercises in Listening, Reading, Writing, Punctuation, Spelling, Grammar and Vocabulary  3 Dictation Tests  8 Listening News Items  5 Listening Lectures  Information on various subjects in 5 modern topic areas: 'Communication and the Arts', 'The Environ..

75,00TL Vergiler Hariç: 75,00TL

30 Günde Hollandaca (kitap + 3 CD)

Hollandacayı hiç bilmeyenler için zorlanmadan,kolayca doğru olarak ve sağlam bir temele Oturtarak öğrenmeye başlamak istiyorsanız bu yayınımız sizi 30 gün içersinde holladacanın temeline sahip olmanızı sağlar. Sayfa Sayısı: 435 Baskı Yılı: 2009 Dili: Hollandaca Yayınevi: Fono Yayınları ..

63,00TL Vergiler Hariç: 63,00TL

30 Günde Korece (kitap + 3 CD)

Korece'yi , hiç bilmeyenler için kolayca öğrenebilecekleri 30 günde Korece seti 1 kitap, 3 sesli CDden oluşmaktadır. Bu setle Korece'nin temeline sahip olmuş oluyorsunuz. Sayfa Sayısı: 423 Baskı Yılı: 2012 Dili: Türkçe Yayınevi: Fono Yayınları ..

63,00TL Vergiler Hariç: 63,00TL

30 Günde Lehçe (kitap + 3 CD)

Japoncayı, hiç bilmeyenler için kolayca öğrenebilecekleri 30 günde Japonca seti 1 kitap, 3 sesli CDden oluşmaktadır. Bu setle Japoncanın temeline sahip olmuş oluyorsunuz. Sayfa Sayısı: 406 Baskı Yılı: 2011 Dili: Türkçe / Japonca Yayınevi: Fono Yayınları ..

63,00TL Vergiler Hariç: 63,00TL

5 Element A1

Rusça: 5 Element serisinin birinci kitabı '5 Element A1', başlangıç düzeyinde Rusça okuma, yazma, dinleme ve konuşma pratikleri ile Rus diline hakim olmanızı sağlayacak, temel dilbilgisi kurallarını öğrenmenize yardımcı olacaktır.  320 sayfalık bu kitap yardımı ile günlük yaşamdaki ifadeleri ve basit cümleleri anlayabilir ve kullanabilirsiniz. Kendinizi ve başkalarını tanıtabilir; başka kişilere onlar hakkında - nerede oturdukları, kimleri tanıdıkları, nelere sahip oldukları gibi - sorular yöneltebilir ve bu tür sorulara yanıt verebilirsiniz. Karşınızdaki kişilerle - sokakta, otelde, restoranda, bankada, büroda, vb. - basit düzeyde anlaşabilirsiniz.  Kitapla birlikte verilen 295 dakikalık MP3 CD, Rusçayı konuşma ortamında doğru telaffuz ederek kolaylıkla öğrenmenize yardımcı olacaktır. (Tanıtım Bülteninden) Sayfa Sayısı: 320 Baskı Yılı: 2015 Dili: ..

55,00TL Vergiler Hariç: 55,00TL

5 Element B1

RUSÇA: 5 ELEMENT serisinin üçüncü kitabı (B1) önceki kitaplarda öğrendiklerinizi tekrarlayarak temel Rusça bilginizi yenileyip iletişimsel yeterliliğinizi artırmanızı sağlayacak; kitapla birlikte verilen 140 dakikalık MP3 CD, Rusçayı konuşma ortamında doğru telaffuz ederek kolaylıkla geliştirmenize yardımcı olacaktır.  Bu kitap yardımı ile bildiğiniz ve ilgi duyduğunuz konularda kendinizi kolaylıkla ifade edebilirsiniz. Rusça'nın konuşulduğu bölgelere yaptığınız seyahatlerde karşılaştığınız durumların üstesinden gelebilirsiniz. Deneyimlerinizi ve olayları başkalarına anlatabilir, hayallerinizi, beklentilerinizi, hedeflerinizi açıklayabilirsiniz. Açık bir dil kullanıldığında (iş, okul, boş zaman etkinlikleri, vb. şeyler söz konusu olduğunda) konuşmaların önemli noktalarını anlayabilir; planlarınız ve görüşlerinizle ilgili gerekçeler bildirebilir, açıklamalard..

55,00TL Vergiler Hariç: 55,00TL

50 Derste Rusça (CD'li)

Dili: Türkçe Yayınevi: Sosyal Yayınları Türkçe 433 s. -- 1. Hamur-- ISBN : 9786051277646 Çeviri : Natalia Norman, Peter Norman ..

65,00TL Vergiler Hariç: 65,00TL

80 Derste 80 Günde İngilizce Başlangıçtan İleri Düzeye (CD'li)

80 Derste / 80 Günde İngilizce, İngilizceyi, gerçekten 80 ders - 80 gün (günde ortalama bir saat çalışarak toplam 80 saat) gibi çok kısa bir sürede öğretmeyi amaçlamaktadır. Başlangıçtan ileri düzeye kadar, çok geniş kapsamlı İn-gilizce bilgisi, mümkün olan en hızlı, en kolay ve en verimli yöntemle verilmiştir. Yeni başlayanlar için olduğu kadar, belirli düzeyde bilgisi olanlar için de, her zaman baş-vurulabilecek bir kaynak olacaktır.  Günlük konuşmalardan politikaya, fıkralardan spora, sanattan internete kadar her alanı kapsayan ders konularının olabildiğince güncel ve sürükleyici olmasına özen gösterilmiştir. Dilbilgisi, sözcükler, söyleniş (telaffuz) ve alıştırmalar aynı sistem içinde birlikte verildiğinden, sözlük ya da başka herhangi bir dilbilgisi kaynağına başvurmaya gerek duymayacaksınız.&nb..

48,61TL Vergiler Hariç: 48,61TL

A'dan Z'ye Rus Dili Grameri - Bağlaçlar ve Edatlar

Sayfa Sayısı: 161 Baskı Yılı: 2012 Dili: Türkçe Yayınevi: Palme Yayınları Türkçe 161 s. -- 2. Hamur-- ISBN : 9786053550433   ..

24,60TL Vergiler Hariç: 24,60TL

A'dan Z'ye Rus Dili Grameri - Fiiller

KPDS'ye Hazırlananlara Filoloji Öğrencilerine ve Rusça'sını geliştirmek isteyen herkese. Sayfa Sayısı: 291 Baskı Yılı: 2012 Dili: Türkçe Yayınevi: Palme Yayınları Türkçe 291 s. -- 2. Hamur-- ISBN : 9786053550440   ..

30,10TL Vergiler Hariç: 30,10TL

A'dan Z'ye Rus Dili Grameri Soru Bankası

KPDS'ye Hazırlananlara Filoloji Öğrencilerine ve Rusça'sını geliştirmek isteyen herkese Sayfa Sayısı: 137 Baskı Yılı: 2012 Dili: Türkçe Yayınevi: Palme Yayınları Türkçe 137 s. -- 2. Hamur-- ISBN : 9786053550457   ..

24,60TL Vergiler Hariç: 24,60TL

Acaba Ne Demek İstiyor?

Türkçe (Orjinal Dili:Türkçe) 185 s. -- 1. Hamur-- ISBN : 9786053970491 Yayın Koordinatörü : Yasin Dilmen Mizanpaj : İrfan Demir, Mustafa Emir Kara ..

20,00TL Vergiler Hariç: 20,00TL

Açıklama ve Öyküleriyle Türk Atasözleri

Atasözlerinin kaynakları üzerine Tanzimat yıllarından itibaren çeşitli çalışmalar yapılmıştır. Ancak dilimizdeki tüm atasözlerinin kaynaklarını saptamak olanaksızdır. Atasözleri ve deyimlerin, dile nereden gelip yerleştiği, hangi kaynaklarda ve alanlarda yer t uttuğu, hangi yüzyıllardan bu yana kullanılmakta olduğu araştırılınca bunların, Nasrettin Hoca ve Bektaşi fıkraları başta olmak üzere kimi masallar, söylenceler, tarihsel olaylar, halk arasında yaşayan olaylar, kültürel etkileşim içinde bulunan ülkelerle ilgili kimi durumlar vb. ile yakın ilişkisi olduğu görülmüştür. Bu kitapta atasözünün kaynağı olarak verilen öykü ve fıkraların çoğu da aslında atasözünü örnekleyen metinlerdir. Ancak, bunlar, atasözlerinin içselleştirilmesini sağlamaları ve güzel birer anlatı olmaları açılarından önemlidir. Genç..

9,00TL Vergiler Hariç: 9,00TL

Adım Adım Rusça

Bu kitap Rusça'yı hem yabancı dil olarak öğrenmek isteyenlerin tek başına yararlanabileceği bir eser ve hem de Rusça kurslarında kullanılabilecek bir ders kitabı olarak hazırlamıştır.  Rusça öğrenilmesi zor dillerdendir ve Türkçe'den çok farklı bir dilbilgisi ve cümle yapısına sahiptir. Ana dili İngilizce veya Fransızca olan bir kişinin Rusça'yı öğrenmesi ana dili Türkçe olan bir kişiye göre daha kolaydır.  Kitabın dokusunu Rusça öğrenen Türk karakterler üzerine kurduk. Kitaptaki kahramanlar, Rusça öğrenen Türk öğrenciler ve onları Rus arkadaşlarıdır. Kahramanların başından geçen olaylar keyifli ve eğlenceli öyküler olarak kurgulanmıştır. Olay örgüsü Rus aile ortamında, Rusya'nın iki önemli şehri Moskova ve S. Petersburg'da geçmektedir.  Adım Adım Rusça, 24 dersten..

43,52TL Vergiler Hariç: 43,52TL

Almanca Dilbilgisi (Türkçe Açıklamalı)

Bu kitap klasik bir dil kitabi olma iddiasında değildir. Burada konuları baştan sona anlatmak yerine adım adım okuyucunun Almanca gramerine hakimiyetini artırma ve bunun sonucunda onun Almanca bir metni okuyup anlama ve Almanca yetisini geliştirmesini hedeflenmektedir. Kitap farklı yetilerinizi geliştirmeniz üzere bölümlere ayrılmıştır ve her bölümde belirli bir veya birkaç hususa ağırlık verilmiştir. Bunun sonucunda kitabı baştan sona çalışan bir okuyucunun parelelinde kelime haznesini de geliştirmesi kaydıyla bir Almanca metni anlama düzeyine geleceğini ve basit Almanca metinler yazabilecek duruma gelebileceğinizi düşünüyoruz.                 ISBN : 978975247452 ..

40,99TL Vergiler Hariç: 40,99TL

Almanca Fiil Zamanları ve Dilbilgisi Tablosu

Baskı Yılı: 2007 Dili: Türkçe / Almanca Yayınevi: Fono Yayınları 0 s. -- 2. Hamur-- ISBN : 9789754712971   ..

13,00TL Vergiler Hariç: 13,00TL

Almanca İlk Adım - 2

Almanca'da İlk Adım, ilke olarak küçük yaştakiler veya Almanca'yı kolay bir şekilde öğrenmek isteyenler için hazırlanmış kendi kendine öğrenme kitabıdır. Konuların çok açık ve kolay öğrenilebilir biçimde veya ayrıca anlamayı daha da kolaylaştırması için bir çok resimlerle süslendiği bu kitapta kendi kendine öğrenenler göz önünde tutulduğu için öğretim uygulamalı bir şekilde yapılmış ve uygulama sorularının cevapları da kitabın sonunda yer almıştır. Bu kitapta amaç, küçüklere veya yabancı dili rahat bir şekilde öğrenmek isteyenlere kolay, rahat ve zevkli bir öğretimi en yararlı ve temel oluşturacak biçimde veren bir kaynak olmaktır ..

41,00TL Vergiler Hariç: 41,00TL

Almanca Konuşma Kılavuzu

Çeşitli konularla ilgili pratik cümleler içeren bu kitap, okurun yurt dışına çıktığı ya da bir yabancıyla konuşmak istediği zaman karşılaşacağı temel dil sorunlarını en kolay ve pratik yoldan çözmeyi amaçlamaktadır.Konuların sunuluşu ve okunuşların verilmesi açısından bu kitap, Almanca'yı öğrenmekte olan kişiler için olduğu kadar bu dili hiç bilmeyenler için de son derece yararlı bir kılavuz niteliğindedir.   ..

30,00TL Vergiler Hariç: 30,00TL

Almanca Tümce Yapıları ve Karşılaşılan Güçlükler

Dil öğretimi, dil kurallarının öğrenciye aktarılmasından daha öte bir uğraşıdır. Yabancı dil öğretiminin, gramer kurallarının öğrencide belli dil şablonları oluştururcasına beyninde kümeleşmesi için yığın bilgi olarak yüklenmesinden daha başka bir görevi vardır. Dil, tüm becerilerle birlikte kullanılmak için vardır. Canlılığı buna bağlıdır. Dil, kendisi hakkında anlatılan nesne değil, kendisiyle konuların/meselelerin anlatıldığı bir işleve sahip iki misyonlu bir araçtır. O halde dil, kullanılmak için bulunmaktadır. Hakkında söz söylemek için değil. Bu, üst dil oluşturma refleksidir (Metasprache) ve bundan acilen öğreticilerimizin kurtulması gereklidir. Öğrencilerimizin yabancı dil öğrenme süreçlerinde yaşadıkları sorunların büyük yüzdesi, bu tür metodik yaklaşımların dil öğretme etkinliklerinde temel metot olarak kullanılmasına bağlı olarak ..

25,00TL Vergiler Hariç: 25,00TL

Almanlar İçin Türkçe

Almanların Türkçe Öğrenmesini kolay ve kısa zamanda yapabilmesi için yeni bir metodun uygulandığı 1 kitap ve 1audio CD'den oluşan okuyuculara hem okuyarak hem dinleyerek keyifli bir öğrenmeyi amaçlamaktadır ..

45,00TL Vergiler Hariç: 45,00TL

Alya Hayvanat Bahçesinde

Melike Çelebi'den Türkçe ve İngilizce olarak hazırlanan, renkli basım bir çocuk kitabı. Çocuklar ve İngilizce öğrenenler “Alya Hayvanat Bahçesinde”yi okurken keyifli dil pratiği de yapmış olacak.       Bu küçük macerada Alya ayısı Bobo’nun hayvanlarla iletişim kurabildiğini anlamıştı. O günden sonra Bobo ve Lili aralarında rahatça konuşuyor, Alya da bu sırrı Bobo’nun ricası üzerine saklıyordu. ..

15,74TL Vergiler Hariç: 15,74TL

Anadolu İş Kültürü

İçindekiler 1. Giriş 2. Kültür Olgusu ve Kültür Çalışmalarında Yöntem 3. ’’Geniş Anadolu’’ İş Yaşamının Tarihsel Kökleri 4. Toplumsal Gelişmeler ve İş Yaşamı 5. İş Yaşamının Toplumsal Yaşamı Belirleyici Unsurları(Parametre ve Değişkenler) 6. İş Yaşamı ve İş Sistemleri 7. Bir Kültürel Öğe Olarak Deyimler ve İş Yaşamındaki Yeri 8. Anadolu Deyimlerinin ’’İş Sistemi’’ Bağlamında İncelenmesi 9. ’’İş Sistemi’’ Olgusunun Deyimler Bağlamında Değerlendirilmesi 10. Anadolu Atasözlerinin İş Kültüründeki Yeri ve ’’İş Sistemi’’ Bağlamında İncelenmesi 11. Anadolu Atasözleri Bağlamında ’’İş Sistemi’’ 12. Sonuç ..

28,00TL Vergiler Hariç: 28,00TL

Approaches, Methods and Techniques in Teaching Writing

Writing is a problem to many of the students and teachers in our schools. Every person in a society needs, to some extent, to write. They sometimes have to fill a form, write notes; especially students in the school life have to prove their knowledge on the exam paper. It is the same for the Turkish students of English at high schools and English departments. Therefore, EFL teachers should know the methods and techniques to help students write.   We tend to compile this book for Turkish EFL teachers since teaching a subject is more important than knowing it. We have examined the most common methods in writing and discussed their advantages and disadvantages for our Turkish students of English. Sometimes, we have presented a model paragraph or a composition in order to better illustrate the method or technique.   In addition to methods of writing, we have also presented the common error correction techniques for the ease of the EFL teacher. Because, correcting erro..

47,00TL Vergiler Hariç: 47,00TL

Arapça Dilbilgisi

Dilbilgisi Konularının Türkçe Açıklamaları İle Kolay Anlatımı   Türkiye'de En Çok Satan Arapça Dil Bilgisi Kitabı   İmam Hatip Okulların Dil Bilgisi Müfredatına Uygun   Sarf ve Nahiv Konularının Birlikte Ele Alındığı Kapsamlı Bir Çalışma   Akdem Yayınları'nın Kaliteli Tasarım Çizgisiyle Eskimez Eserin Yeni Bir Sunumu ..

37,00TL Vergiler Hariç: 37,00TL

Arapça Dilbilgisi Sarf Bilgisi

Bu kitap, Arapça Öğrenim sürecindeki ilk aşamayı kat etmenize yardımcı olmayı sadece hedefleyen değil, aynı zamanda bunu garanti etme iddiasında olan bir kitaptır. Bu kitabı okuyanlar, Arapça öğrenmeye ilk adım atan kişinin hareke konusunda duyduğu kaygı ve sıkıntıyı asla yaşamayacaklardır. Eser, bir ders kitabı niteliğinde hazırlanmış olup, konular dengeli bir biçimde dağıtılmıştır. Sarfın belkemiğini teşkil eden fiil çekimleri konusu, diğer kitaplarda olduğu şekliyle, bütün varyantlarıyla, tek bir yerde, yığma bilgi halinde verilmemiş, bunun yerine, her konuda fiil çekimleri yer alacak şekilde, konuların, zaman içerisinde sindirilerek öğretilmesi yöntemi tercih edilmiştir. Konuların ders usulüne göre hazırlanmış olması, gerek hoca, gerekse öğrenci için büyük bir avantaj sağlamaktadır. Kitap; kolay ve anlaşılır bir anlatım diline sahip oluşu, özellikle tanı..

23,15TL Vergiler Hariç: 23,15TL

Arapça Elyazmaları İçin Rehber

Konu ve/veya kavramların alfabetik olarak sıralandığı bu kitap, Arapça elyazmalarının “gizemli” dünyası ve ona eşlik eden teknik dil karşısında genellikle kafası karışan ve hatta bazen gözü korkan öğrenciler ve araştırmacıların kolaylıkla ve hızlıca başvurabilecekleri bir yardımcı olarak tasarlanmıştır. Kitap Arapça elyazması araştırmalarının neredeyse her cephesine (kodikoloji ve paleografya) dair farklı hacimlerde 200 madde içermekte, ayrıca maddelere, elyazmalarından örnekler ve ustalıkla hazırlanmış çizimlerden oluşan zengin bir görsel malzeme eşlik etmektedir. Kitabın sonunda ise kısaltmalar, harf şekilleri, sûre adları, temel kaynaklar ve elyazmalarının tasviri için bir rehber yanında temel tarihî dönemler ve hanedanlara dair tablolar yer almaktadır. ..

65,74TL Vergiler Hariç: 65,74TL

Arapça İlk Adım (3 CD'li)

Arapça ilk adım, Arapçayı hiç bilmeyenler için kendi kendine öğretmeyi amaçlamaktadır.Resimli ve 2 adet CD'lidir.CD'ler kitabı takip eder sesli CD'lerdir. Kitap içersinde uygulamalar yer almaktadır cevapları kitabın arka sayfasında verilmektedir. En basit ve kolay anlaşılır bir üslupla hazırlanmıştır. ..

53,00TL Vergiler Hariç: 53,00TL

Arapça Okuma Parçaları

Bu kitap, Arapça'ya yeni başlayanlar için, konuyla ilgili resim örnekleriyle birlikte Arapça kelime haznesini geliştirmek, basit cümle kuruluşu örnekleriyle de cümle kurmeyı kolaylaştırmak için hazırlanmıştır. Kitabın Arapça eğitim ve öğretiminde bir boşluğu dolduracağına inanıyoruz. Bu kitap, İmam Hatip Lisesi, İlahiyat Önlisans, İlahiyat Fakültesi, Arap Dili Bölümü öğrencileri, Arapça kursiyerleri ve Arapçasını geliştirmek isteyenler için planlanmıştır ..

15,00TL Vergiler Hariç: 15,00TL

Arapça Okunuş - Söyleniş Kuralları

Bu kitap, Arapça öğrenmeye yeni başlayanları olduğu kadar, ilerlemiş durumda olanları da Arapça'nın telaffuzu konusunda çeiştli zoruluklardan kurtaracak en güvenilir bir rehberdir.  Kitabın ikinci özelliği, Arapçada en çok kullanılan 2000 sözcüğü ve Türkçe karşılıklarını vermesidir.  Dünyaca tanınan uzmanlar tarafından beş milyon sözcük içinde en çok tekrarlanma durumuna göre saptanan bu 2000 sözcük, hem Arapçayı öğrenenler hem de öğretenler için çok yararlı bir kılavuz olacaktır. ..

17,00TL Vergiler Hariç: 17,00TL

Arapça Uygulamalar Kitabı

Bu kitaplar Arapçayı öğrenmekte olanların "dilin mantığıyla" düşünebilmesi için hizmet edecektir. Alıştırmalar sabırla yapılırsa, Arapça'nın "kavranılması" yolunda büyük mesafe alınmış olacaktır. Yoksa metinler okunur, sonra da tercümesine bakılırsa dil öğrenilmez, o hikâye öğrenilmiş olur. ..

22,00TL Vergiler Hariç: 22,00TL

Arapçayı Öğrenenler İçin Kolay Dilbilgisi 1

Kolaydan Zora Doğru Sıralı Dil Bilgisi Eğitimi   Örnek Cümleler, Açıklamalar Ve Zengin Alıştırmalar   Arapça Eğitim Setlerinin Yanında Kullanılan Nahiv Ve Sarf Konularını İçeren Ders Kitabı   Aracı Dilsiz Dil Bilgisi Eğitimi İçin Temel Başvuru Kaynağı ..

30,00TL Vergiler Hariç: 30,00TL